בית ללא קרינה – תכנון לפני שיפוץ

יועץ קרינה לתכנון לפני שיפוץ דירה.

במאמר זה יוסבר מדוע לפני שיפוץ מבנה יש להתחשב בנושאי הקרינה. וכן, ומומלץ להיעזר בשירותי יועץ מיגון קרינה.

בזמן תכנון שיפוץ דירה או כל מבנה ישנה הזדמנות חד פעמית לבצע תכנון נכון אשר ימנע הימצאות של קרינה מיותרת בבית, הזדמנות זו כדאי לנצל מאחר ולאחר השיפוץ קשה מאוד יהיה לתקן טעויות תכנוניות שנעשו.

בכדי לא לבצע טעויות אשר יגרמו לקרינה מוגברת ומיותרת באזור המגורים יש לערב מומחה מיגון קרינה בתכנון השיפוץ , מומחה המיגון יעבוד ביחד עם החשמלאי ועם האדריכל בכדי להביא למינימום חשיפה של שדות מגנטים ושדות חשמלים בחלל הבית.

לא אחת אנו נתקלים במצבים בהם העדיף המשפץ לחסוך את היעוץ ואת התכנון למזעור החשיפה לקרינה מתוך מחשבה כי הוא משפחתו וחבריו בעלי ידע מספיק בכדי להתגבר על כל הבעיות. התוצאה הסופית הינה ריבוי מקומות כשל בבית בהם תיהנה קרינה מוגברת. יש לציין כי בשלב זה (לאחר השיפוץ) תיקון התקלה עלול להיות יקר יותר ולפעמים גם בלתי ניתן לתיקון.

נושאים עיקרים שצריך לקחת בחשבון לפני השיפוץ הם חישובים של השדות המגנטים מקווי החשמל ותכנון מיקום התשתיות בצורה אופטימלית, כמו כן יש לדאוג כי מערכת החשמל מתוכננת נכון מבחינת תאימות אלקטרומגנטית, ולא תיצור שדה מגנטי מיותר הנובע מלולאות זרם מתשתיות קווי החשמל שבתוך הקירות.

גם ארונות חשמל, בסביבתם ישנם שדות מגנטיים בעוצמה מוגברת ולכן יש לתכננם במקום מתאים ואפילו למגן את האזור לפני הצבתם. מיגון קרינה שיעשה לאחר הצבת ארונות החשמל ייקר את העלויות בצורה משמעותית.

במקרים בהם ישנן תשתיות של רשת החשמל מתחת לרצפה ניתן לבצע מיגון קרינה באזורים אלו וזאת בכדי שלא תיהיה קרינה מקווי החשמל באיזור הרצפה. במקרה זה ביצוע מיגון קרינה חייב להיעשות לפני עבודות הריצוף(ראו תמונה בסוף המאמר). באם נקודה חשובה זו לא נלקחה בחשבון, ריצפת הבית תיקרון באזורים בהם יש תשתית חשמל ולא ניתן יהיה לתקן מחדל זה.

גם רשת התקשורת האלחוטית (לדוגמא WiFi) צריכה להיות מתוכננת בצורה אופטימלית להקטנת חשיפה לקרינה בחלל הבית. אפילו תשתית הכבלים (טלויזיה) יכולה לגרום לקרינה כאשר ישנה בעיה עם חיבור הארקות של המבנה.

לסיכום: ישנם גורמים רבים בבית המודרני שיכולים לחשוף את המתגוררים במבנה לקרינה מיותרת ואף מסוכנת. תכנון נכון של תשתיות החשמל והתקשורת בבית במיוחד לפני שיפוץ, יביא להקטנה משמעותית בחשיפה לקרינה בכל איזורי השהייה בבית.

חברת RADCARE מתמחה במתן יעוץ בפתרונות קרינה, ויכולה להתאים כל מבנה לחשיפה מינימלית של קרינה בכל איזורי השהייה. התמחות נוספת היא תכנון ומיגון קרינה לחדר ילדים בו רוצים לקבל חשיפה אפסית לקרינה.

מיגון קרינה שיפוץ דירה

מיגון קרינה בזמן שיפוץ דירה

פורסם ב- מאמרים

סגור לתגובות.