כמה עולה בדיקת קרינה ?

כמה עולה בדיקת קרינה ?

בהנחה שבודק הקרינה הינו בודק מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה, מחיר בדיקת קרינה בארץ תלויה בכמה פרמטרים המתייחסים לאיש המקצוע (בודק הקרינה), לאיכות השרות ולציוד שהוא משתמש בו.

בודק קרינה – יש להבחין בין כמה מאפיינים

1. ידע\השכלה –   האם אתם מזמינים טכנאי, הנדסאי או מהנדס?

2. נסיון – האם בודק הקרינה סיים לפני חצי שנה קורס קצר והתחיל לעסוק בבדיקות קרינה? או שמדובר בבודק קרינה שעוסק למעלה מחמש או עשר שנים בנושא.

3. האם בדיקות הקרינה הם העיסוק העקרי של בודק הקרינה או שמא זה עיסוק צדדי בכדי להגדיל הכנסותיו. לדוגמא טכנאי מזגנים, טכנאי מכונות כביסה שמתפרנס גם מבדיקות קרינה).

איכות השרות

1. האם אתם מקבלים דו"ח מדידה? מהי רמת הפירוט והמקצועיות של הדו"ח?

2. באם תמצא בעיה, האם בודק הקרינה יוכל לעזור לכם? או שישאיר אותכם רק עם הדו"ח?

 ציוד מדידת קרינה

רכישת ציוד מדידת קרינה המאושר ע"י המשרד להגנת הסביבה שכולל מד קרינה לרשת החשמל ומד קרינה לתדר גבוה RF, יכול להתחיל במחיר של אלף ש"ח ולהגיע גם למחיר של עשרות אלפי שקלים!

ללקוח הממוצע, שמעונין בבדיקות קרינה אין את הכלים והידע להבחין בין בודק קרינה עם מכשיר מדידת קרינה זול או מכשיר מדידת קרינה מדויק ויקר. ולכן גם במקרה הזה נכון המשפט "הזול הוא היקר".

אמינות תוצאות בדיקות קרינה

בדיקת קרינה שתיעשה בעזרת ציוד מדידה זול ו\או ע"י בודק קרינה שאינו מיומן, עלולה להסתיים בתוצאות מדידה שגויות. אם הדבר כרוך בבדיקת קרינה לפניי רכישת דירה הנזק הוא כספי, אבל הנזק העקרי שיגרם הוא החשיפה בלא יודעין לקרינה מסוכנת.

סיכום: מחיר בדיקת קרינה

 לפי סקר מחירים שנערך, המחירים לבדיקת קרינה בדירה עד 5 חדרים, נעים בין 400-700 ש"ח לבדיקת קרינה, לפי הפרמטרים המשוקללים ( ידע,נסיון, שירות וטיב ציוד מדידה).

אם ברצונכם להזמין בדיקת קרינה, אז…

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

 

 

 

פורסם ב- כללי

סגור לתגובות.