מיגון קרינה מארון חשמל קומתי

מיגון קרינה מארון חשמל

מיגון קרינה מארון חשמל קומתי

ישנן לא מעט דירות אשר חולקות קיר משותף עם ארון חשמל קומתי (במסדרון). תכנון לקוי זה עלול להוביל לחשיפה לעוצמה גבוהה וממושכת של   שדה מגנטי הנובע מלוח החשמל שמחוץ לדירה.

לפניכם תאור של מיגון קרינה מארון חשמל קומתי

בדירה הנמצאת בבנין קומות ברמת גן בוצעה בדיקת קרינה ע"י בודקי קרינה מוסמכים ונמצאו ערכים גבוהים של קרינה בחדר הילדים וזאת בשל קיר משותף בין ארון החשמל הקומתי לחדר הילדים.

המשפחה הזמינה אותנו לביצוע בדיקת קרינה בכדי לאשש את הממצאים ואכן נמצאו ערכי שדה מגנטי גבוהים. כ 40 מיליגאוס קרוב לקיר ו כ 2.5 – 3.5 מיליגאוס במרכז החדר.

מכיוון שהמשפחה מודעת למחקרים המדעים המראים כי לילדים החשופים לעוצמות שדה מגנטי שלמעלה מ 2 מיליגאוס הסיכוי לחלות בלוקמית ילדים הוא גדול פי 2, הם ביקשו לבצע מיגון מפני קרינה וזאת על מנת להוריד את עוצמות השדה המגנטי לערכים המומלצים ע"י המשרד להגנת הסביבה ואפילו פחות מהם.

החומרים שנבחרו לפרוייקט זה התאימו את עוצמת השדה ההתחלתי והביאו להפחתה של יותר מ 80% בערכי הקרינה ההתחלתים. בתמונה ניתן לראות את הקיר שמאחוריו ממוקם ארון החשמל הקומתי ואת שכבות המיגון שהותקנו על הקיר. בנוסף, לבקשת המשפחה הותקן קיר גבס המסתיר את המיגון ובכך תורם לאסטטיקה של החדר לאחר מיגון הקרינה.

לאחר המיגון, עוצמות השדה המגנטי ירדו לכדי 2 מיליגאוס צמוד לקיר (ירידה מ 30 – 40 מיליגאוס) ו 0.3 – 0.5 מילגאוס במרכז החדר (ירידה מ 3.5 מיליגאוס). ניתן לומר בוודאות כי עוצמות הקרינה בחדר הילדים מתחת להמלצת המשרד להגנת הסביבה!

 

 

 

פורסם ב- מאמרים

סגור לתגובות.