קרינה בבית

קרינה בבית נובעת ממקורות קרינה שבתוך הבית, וכמובן גםממקורות קרינה שמחוץ לבית. בנוסף ניתן לסווג את מקורות הקרינה למקורות בתדר נמוך ומקורות בתדר גבוה.

פירוט מקורות קרינה נפוצים בתדר נמוך

מקורות קרינה מחוץ לבית

1. כבלי חשמל מתח גבוה – חשיבות לבדיקת עוצמות השדה המגנטי והחשמלי בקרבתם.

2. כבלי חשמל מתח נמוך – הקרינה מהם בד"כ גבוהה יותר מקווי מתח גבוה.

3. שנאים – במרחק של 10 מטרים מהשנאי השדה המגנטי יורד משמעותית.

4. כבלי חשמל תת קרקעים – קווי מתח הנסתרים מהעין וטמונים מתחת לאדמה, בבתים צמודי קרקע  יש סיכון גבוה מאוד לעוצמות קרינה גבוהות אם יש תקלת תאימות אלקטרומגנטית.

מקורות קרינה בתוך הבית

5. קווי חשמל ביתיים מאחורי הקירות ומתחת לרצפות – עוצמות שדה מגנטי גבוהות עלולות להימצא אם ישנם קווי מתח מרכזים תחת הרצפות או מאחורי קירות. צריך להמנע מקרינה באיזורי שהייה ממושכת (לדוגמא, צמוד למיטות הילדים).

6. מכשירי חשמל ביתיים ושנאים קטנים  – ישנם הרבה מקורות חשמל שיכולים לחשוף אותנו לקרינה מיותרת. יש  להבטיח מרחק בטחון של מטר לפחות מאזורי שהייה ממושכת  על יד מוצרי חשמל שונים כגון מקרר מכונות כביסה, מייבשים ושנאים שונים.

_____________________________________________________________________

פירוט מקורות קרינה נפוצים בתדר גבוה

מקורות קרינה מחוץ לבית

1. קרינה סלולרית – מגיעה מאנטנות סלולריות. אנטנות אלו משדרות בתדרים 800 מגה הרץ – 2100 מגה הרץ.

2. אנטנות למטרת תקשורת – משמשות לתקשורת מסחרית, צבאית ופרטית., הן נראות שונות מאנטנות סלולר וגם השידור מהם הוא בתדר שונה, יש צורך בציוד מדידה המסוגל להבחין בתדרים אלו.

3. מונים חכמים (חשמל מים וגז) – שיטת השידור היא פולסים קצרים שמופיעה אחת לכמה שניות. ערכי עוצמות הקרינה נמוכים יחסית לאנטנות סלולריות.

4. תחנות שידור – תחנות שידור רדיו בעלות היתר ותחנות רדיו פירטיות.

5. חובבי רדיו –  יש לא מעט חובבי רדיו שבבעלותם משדרי רדיו בעלי עוצמה גבוהה שמשדרים למרחקים ארוכים.

מקורות קרינה בתוך הבית

6. תנור מיקרוגל – עוצמת הקרינה מתנור המקרוגל היו הכי גבוהה בבית, חשוב להתרחק ממנו בזמן ההפעלה בכדי לא להיחשף לקרינה. ישנה סכנה מידית באם ישנה תקלה או זליגה של קרינה מהתנור.

7. נתב WiFi אלחוטי – הנתב האלחוטי משדר בפולסים קצרים בתוך הבית ופולט עוצמות קרינה רגעיות בעוצמות שונות בכל האזורים הבית, אנו ממליצים למקמו במרחק שעולה על שני מטרים מאזור שהיה ממושך, ובטח לא בחדרי ילדים.

8. טלפונים אלחוטיים –  טלפונים אלו משדרים 24/7.

9. מוניטור נשימתי לתינוקות – רק במכשירים בעלי מוניטור אלחוטי יש קרינה, ההמלצה היא להוציא את החלק המשדר מחוץ לחדר הילדים או לחלופין לא להשתמש בכלל.

10. טלפונים סלולרים – טלפונים הסלולרים משדרים כל פרק זמן לתחנת הבסיס ופולטים קרינה בכל זמן גם שאיננו מדברים.

11. מכשירים בטכנולוגית WiFi – ישנם התקנים שמתקשרים אם הראוטר האלחוטי (SmartPhone, מדפסות אלחוטיות, SmartTV, מחשבים ניידים, טאבלטים קונסולות משחק ועוד…).

12. התקנים בטכנולוגיית BLUETOOTH – עוצמת הקרינה הנפלטת ממכשירים אלו נמוכה פי 10 ויותר ממכשירי ה WiFi, אבל מומלץ להמעיט במגע ישיר עם מכשירים אלו.

 

כל מקורות הקרינה הללו ניתנים למדידה ולהפחתה משמעותית בעוצמתם.

הזמינו עוד היום בדיקת קרינה .

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

פורסם ב- כללי

סגור לתגובות.