13 עובדי משרד החינוך שברחוב השלושה נפטרו מסרטן

כתבה שהתפרסמה בידיעות אחרונות ביום שישי 14.12.2012

כתבה זו כותרתה "הגיע הזמן" והכוונה היא לכך ששאר העובדים שלא נפגעו עדיין, יועברו למבנה אחר. זאת לאחר מאבק ממושך שניהלו העובדים. הנתון של 22 אנשים שחלו בסרטן ו 13 נפטרו באותו מקום עבודה הוא בלתי נתפס וכנראה זה מה שהביא להעביר את העובדים למבנה חלופי, עצוב!

קרינה במקום העבודה

קרינה במקום העבודה

 

להלן תמליל הכתבה:

דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך, הודיעה השבוע לעובדי המשרד במחוז תל אביב כי הם עתידים לעבור למבנה חלופי. הודעתה יצאה בתום מאבק ממושך של העובדים לאחר שחלקם לקו בסרטן, לטענתם בשל הקרינה במבנה.

לפני שנה חשף "ידיעות תל אביב" כי העובדים בבנין מוסקוביץ ברחוב השלושה, שאוכלס לפני 12 שנה, מתלוננים על רמת תחלואה גבוהה. במשרדי מחוז תל אביב מועסקים כ 400 עובדים. הם החליטו לשכור בודקים פרטיים על חשבונם כדי לברר את רמת הקרינה במבנה. באוקטובר 2008 ערכה חברת "דגש מדידות בע"מ" מדידות, ובדוח המסקנות נכתב בין השאר: "הערכים עומדים בסף הרגעי המרבי שפורסם ע"י המשרד להגנת הסביבה… הערכים שנמדדו במספר מקומות בקומות 1-7 גבוהים מהערך המומלץ לחשיפה ממושכת שפורסם על ידי הוועדה הבינלאומית לחקר הסרטן".

הבדיקה העלתה כי הקרינה עולה מקווי המתח הגבוה שניצבים סמוך למבנה על נתיבי איילון. בהמלצות הדוח נכתב: "יש לשקול את הרחקת עמדות העבודה (של העובדים) שבהן נמדדו ערכים גבוהים מהחלונות ומקווי המתח".

העובדים כתבו לבכירי משרד החינוך כי בארבע בדיקות פרטיות שהזמינו נמצאו חריגות, והם הציגו בפניהם נתונים שלפיהם כ 22 מהעובדים חלו בסרטן, 13 מתוכם נפטרו. מנגד, המשרד הציג בדיקות שלפיהן אין חריגות.

שטאובר כתבה השבוע לעובדים כי מינהל הדיור הממשלתי יחל לאלתר באיתור דיור זמין, על מנת להעביר את היחידות השוכנות בבניין לאתרים חלופיים בגוש דן. היא כתבה להם כי תדרש סבלנות רבה.

"אני מקווה שהעברה לא תימשך שנתיים או שלוש אלא רק חודשים ספורים", אמר השבוע עובד המשרד. "העובדים מייחלים להתפנות מכאן בהקדם כדי שהקרינה לא תגבה קורבנות נוספים".

 

 

פורסם ב- מאמרים

סגור לתגובות.